Virály

21. února 2018 21:25

redakce Prima Lajk

VIDEO: Letadlo muselo nouzově přistát kvůli pasažérovi, který odmítl přestat prdět. Co jeho nekontrolované větry způsobily?

Už se vám někdy stalo, že člověk sedící vedle vás prděl tak moc, až pilot musel nouzově přistát?

Pilot letadla z Dubaje do Amsterdamu byl nucen nouzově přistát ve Vídni. Celkem běžná záležitost, nemyslíte? Důvod téhle neplánované zastávky je však jeden z těch nejbizarnějších, o jakých jste kdy slyšeli. Postarší muž s nadváhou totiž odmítl přestat prdět. Ano, čtete správně.

Chaos na palubě vypukl poté, co dva vedle sedící Holanďané požádali zmíněného muže, aby přestal prdět, a stěžovali si dokonce i posádce společnosti Transavia Airlines. Navzdory opakovaným žádostem a přímému příkazu pilota obtloustlý muž ve vypouštění plynů pokračoval, což vyústilo v boj. Pilot nizozemské nízkonákladové společnosti se proto raději rozhodl nouzově přistát na mezinárodním letišti ve Vídni. Policisté pak nastoupili na palubu letadla s policejními psy a vyvedli z něj čtyři podezřelé.

Mluvčí policie následně potvrdil, že incident se týkal pasažéra trpícího větry, který se nepokoušel zadržovat jejich uvolňování, a to urazilo dva mladé Nizozemce, kteří se s ním začali hádat. Dvě sestry, které seděly ve stejné řadě, byly taktéž vyvedeny z letadla. Místním médiím však poté sdělily, že neudělaly nic špatného. Mladíky údajně neznaly a měly jen smůlu, že seděly vedle nich.

Chování posádky tak podle nich bylo naprosto neomluvitelné. Vyloučení pasažéři si sami museli zajistit odlet domů s jinou společností. Mluvčí Transavia Airlines navíc oznámil médiím, že všichni čtyři obdrželi zákaz dalších cest s jejich společností. Trval také na tom, že se dámy chovaly nevhodně a muže verbálně napadaly. Žádný ze čtyř vyhoštěných cestujících nebyl zatčen, protože ani jeden z nich neporušil žádné rakouské zákony.

Postupy, které následovaly, mluvčí společnosti obhajoval tím, že posádka musí především zajistit bezpečný let, a když cestující představují jakékoliv riziko, musí proti nim okamžitě zasáhnout. Transavia Airlines tedy stojí za jednáním posádky a pilotů. Zvažuje rovněž možnost, že by se pokusila soudně vymoci uhrazení nákladů na mezipřistání ve Vídni právě od inkriminovaných pasažérů. Na to, jak celý incident probíhal, se můžete podívat v následujícím videu.


Přečtěte si také