Virály

5. května 2020 13:10

sarka.turcekova@gmail.com

Žena protestovala proti karanténě nacistickým nápisem z Osvětimi! Lidé jí za to nadávají

Američanka se rozhodla, že bude protestovat proti zákazu vycházení svým vlastním způsobem.

Zatímco v Česku už jsme si na chytrou karanténu zvykli, v jiných zemích tomu takhle zdaleka není. V Americe se momentálně pandemie koronaviru rozvíjí v plné síle, přesto tam lidi ještě pořádně neví, o jak závažnou situaci se jedná. Proto hodně lidí bojuje proti karanténě, o které si zřejmě myslí, že nemá smysl. Někteří pak přímo proti karanténě protestují a nechtějí se omezovat.

Mezi takové lidi patřila i žena, která protestovala v ulicích Chicaga s kontroverzním plakátem, který držela nad hlavou. Na něm měla nacistický nápis „Arbeit macht frei“, který známe z koncentračního tábora Osvětim a znamená „práce osvobozuje“. Chtěla tím snad naznačit, že chce raději pracovat, než sedět doma? Tohle ale trochu přehnala. Navíc heslo doplnila ještě iniciály současného guvernéra státu Illinois J.B. Pritzkera.

Ten samotný je židovského původu a později se na Twitteru vyjádřil, že neví, jak je možné, že se ještě v dnešních dnech najdou lidé, kteří kvitují nacistická motta. Na nápis zareagovalo i osvětimské muzeum holocaustu, které označilo jeho použití za symbol morální i intelektuální degenerace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také