Anna Šulc otevřeně o kontroverzní kampani! Vážně chtěla po drsné životní lekci se vším skončit?

MilanR. Publikováno: 11.02.2021
Jedna z nejslavnějších českých youtuberek se více rozpovídala o tom, co by na kontroverzně přijaté kampani o očkování udělala jinak. Co bylo její největší chybou?
Youtuberka Anna Šulc.
Anna Šulc
Jedna z nejpopulárnějších českých youtuberek současnosti se narodila 4. 3. 1999. S YouTubem... Přečíst celé

reklama

Největší haló okolo kontroverzní kampaně na podporu očkování proti COVID-19 už naštěstí utichlo, i přesto se slavná česká youtuberka Anna Šulc stále „těší“ velké pozornosti médií a tak trochu se stále vzpamatovává ze smršti, kterou akce a její spolupráce s Úřadem vlády ČR vyvolala. Youtuberka si navíc uvědomila, že mnohé věci udělala se svým kamarádem Jakubem Gulabem špatně, a za celou akci se před pár dny svým fanouškům prakticky omluvila. A nyní se o svých pocitech z celé kampaně i chyb více rozpovídala pro web Prima Ženy.

Události posledních dní tak bere svým způsobem jako životní lekci, z které se chce do budoucna jenom poučit. „Teď budu daleko opatrnější a důslednější v tom, co dávám na internet. Myslela jsem si, že už jsem, ale pochopila jsem, že se mám ještě hodně co učit a že se to budu ráda učit. Chci, aby mi tahle zkušenost dala jenom to, že pořád je co zlepšovat,“ říká Anna Šulc a tvrdí, že kvůli kampani zažila největší hejt svojí kariéry.

A co všechno by tedy s odstupem času na kampani změnila a udělala jinak? No, je toho celkem dost. „Nebyla bych tak hr, nebyla bych tak opilá vírou v ten projekt a dávala bych si větší pozor na to, co se kdy a jak dává ven, protože základní chyba byla, že jsme zveřejnili video, které jsme vůbec nemuseli, bylo to zbytečné,“ tvrdí Anna Šulc a uznává, že chybným krokem bylo propojení s českou vládou. „Komunikace a strategie měla být úplně jiná a celkově spojení s Úřadem vlády bylo taky špatně. Myslela jsem si, že apolitická kampaň nebude spojovaná s politikou, ale nakonec byla. Mělo mi to dojít, když jsem šla na Úřad vlády, logicky. Bez toho bychom ale nedostali kontakty na vědce – nebo určitě ne za tak krátkou dobu, trvalo by to třeba týdny, měsíce, co já vím. Měla jsem si to ale nakonec udělat po svém a neměla se s nimi spojovat,“ dodává.

I přesto ji však tahle zkušenost od dalších podobných akcí a osvětových kampaní neodradila. Uznává sice, že v prvních hodinách nebrala ohlasy příliš dobře a chtěla se vším seknout. Její kamarádi ji však přesvědčili, že úmysl jejího projektu byl i přes chybná rozhodnutí dobrý a rozhodně by tím neměla zlomit. „Budu se snažit svůj vliv, který mám, dále využívat k dobrým věcem a dávat větší hlas odborníkům, protože mi přijde, že na ně není kladen takový důraz. Mohli by být slyšet víc,“ tvrdí youtuberka. Tak doufejme, že jí toto odhodlání i po mírném nezdaru vydrží. Co dalšího o sobě influencerka prozradila? Jak to má s klukama a jak ji změnila její internetová sláva? To vše se dozvíte ve zmiňovaném rozhovoru na webu Prima Ženy.

Zaměřila se v ní na dezinformace.

FOTO: Youtuberka Anna Šulc se omluvila za kampaň k očkování. Čeho na ní nejvíc lituje?

Anna Šulc, Jakub Gulab a Jan Blatný.

VIDEO: Youtuberka Anna Šulc natáčí pro vládu o očkování proti koronaviru. Lidé jí za to nadávají

reklama