FOTO: Youtuberka Anna Šulc se omluvila za kampaň k očkování. Čeho na ní nejvíc lituje?

Populární česká youtuberka se znovu vyjádřila k ostře sledované kampani na podporu očkování. A její nové vyjádření mnohé překvapilo.

Youtuberky Anny Šulc a jejího kamaráda influencera Jakuba Gulaba byl v posledních dnech plný internet. Dvojice totiž ve spolupráci s Úřadem vlády přišla s kampaní, která měla na sociálních sítích (a zejména na TikToku) šířit osvětu o očkování a vyvracet dezinformace. Jenže jejich projekt tvrdě narazil, čelil obří kritice a stal se nechtěně celonárodní kauzou.

Lidem vadilo na celé kampani hned několik věcí. Zmiňoval se nezvládnutý marketing, kvalita videí, ale zejména právě propojení a spolupráce s českou vládou. Nejdříve se kritizovalo, že na propagaci kampaně vláda uvolnila neskutečný půl milionu korun. Šulcová sice po negativních ohlasech prohlásila, že dohodnutá částka na propagaci vůbec nebude využita a videa se budou šířit jen zdarma organicky přes jejich sociální sítě, jenže to už jí nebylo moc platné, jelikož dohady kritiků běžely naplno.

A mnoho lidí jí pak vyčítalo, že se vlastně stala, i když nechtěně, tváří vlády, čemuž přispívalo zejména nelogické video, v něm youtubeři provázejí Strakovou akademií. Dvojice se sice snažila mnoho svých chyb a spekulací v médiích vyvrátit, ale nakonec jim to nebylo moc platné a negativní obraz kampaně přetrval. To si nyní nejspíš uvědomila i Anna Šulc, která v závěru plánované kampaně přišla se silným prohlášením.

Anna Šulc se v podstatě za průběh kampaně omlouvá. Došlo jí, že bylo velkou chybou spojit se v kampani s Úřadem vlády. „Měla jsem si uvědomit, že i dobrá kampaň pro očkování se dá politicky vytěžit,“ napsala youtuberka na Instagramu. A zároveň jí došlo, že právě propojení s politikou nelibě nesla i její cílovka a fanoušci. „Zklamala jsem vaši důvěru, kterou budu znovu dlouho budovat,“ dodává s tím, že se kvůli celonárodnímu zájmu a neskutečnému tlaku jednalo o nejdelší týden v jejím životě. A ani se jí nedivíme.

Jenže jak říká sama youtuberka, chybami se člověk učí a ona se z těch svých nyní snad opravdu poučila. Fanoušci jí pak podle komentářů opravdu odpustili (její původní myšlenka a záměr totiž rozhodně nebyly špatné) a my doufáme, že příště bude v podobných kampaních opravdu opatrnější.


Přečtěte si také