FOTO: Youtuberka Anna Šulc se omluvila za kampaň k očkování. Čeho na ní nejvíc lituje?

Populární česká youtuberka se znovu vyjádřila k ostře sledované kampani na podporu očkování. A její nové vyjádření mnohé překvapilo.

Youtuberky Anny Šulc a jejího kamaráda influencera Jakuba Gulaba byl v posledních dnech plný internet. Dvojice totiž ve spolupráci s Úřadem vlády přišla s kampaní, která měla na sociálních sítích (a zejména na TikToku) šířit osvětu o očkování a vyvracet dezinformace. Jenže jejich projekt tvrdě narazil, čelil obří kritice a stal se nechtěně celonárodní kauzou.

Lidem vadilo na celé kampani hned několik věcí. Zmiňoval se nezvládnutý marketing, kvalita videí, ale zejména právě propojení a spolupráce s českou vládou. Nejdříve se kritizovalo, že na propagaci kampaně vláda uvolnila neskutečný půl milionu korun. Šulcová sice po negativních ohlasech prohlásila, že dohodnutá částka na propagaci vůbec nebude využita a videa se budou šířit jen zdarma organicky přes jejich sociální sítě, jenže to už jí nebylo moc platné, jelikož dohady kritiků běžely naplno.

A mnoho lidí jí pak vyčítalo, že se vlastně stala, i když nechtěně, tváří vlády, čemuž přispívalo zejména nelogické video, v něm youtubeři provázejí Strakovou akademií. Dvojice se sice snažila mnoho svých chyb a spekulací v médiích vyvrátit, ale nakonec jim to nebylo moc platné a negativní obraz kampaně přetrval. To si nyní nejspíš uvědomila i Anna Šulc, která v závěru plánované kampaně přišla se silným prohlášením.

Anna Šulc se v podstatě za průběh kampaně omlouvá. Došlo jí, že bylo velkou chybou spojit se v kampani s Úřadem vlády. „Měla jsem si uvědomit, že i dobrá kampaň pro očkování se dá politicky vytěžit,“ napsala youtuberka na Instagramu. A zároveň jí došlo, že právě propojení s politikou nelibě nesla i její cílovka a fanoušci. „Zklamala jsem vaši důvěru, kterou budu znovu dlouho budovat,“ dodává s tím, že se kvůli celonárodnímu zájmu a neskutečnému tlaku jednalo o nejdelší týden v jejím životě. A ani se jí nedivíme.

Jenže jak říká sama youtuberka, chybami se člověk učí a ona se z těch svých nyní snad opravdu poučila. Fanoušci jí pak podle komentářů opravdu odpustili (její původní myšlenka a záměr totiž rozhodně nebyly špatné) a my doufáme, že příště bude v podobných kampaních opravdu opatrnější.

Sdílejte článek
Štítky Instagram očkování omluva sociální síť youtuberka TikTok vláda koronavirus Anna Šulc vyjádření Jakub Gulab Anna Šulcová Vláda ČR Úřad vlády České republiky

Přečtěte si také