FOTO: Zatčený youtuber MikeJePan prohrál soud! Kolik musí zaplatit řediteli městské policie?

Internetový prokovatér mešťáků stále nemá žádné důvody k úsměvu. Po zatčení a zrušení youtuberského kanálu totiž přišla další solidní rána!

Karma je zdarma. Asi to si nyní říká obrovská řada hejtrů youtubera MikeJePan, který teď nezažívá zrovna nejlepší období a nejspíš naplno doplácí na své arogantní chování a často velmi diskutabilní jednání proti (nejen) městské policii. Youtuber byl v úterý zatčen kvůli podezření z vydírání, kdy ho měla policie nachytat přímo při činu, a Mike se proto momentálně nachází ve vazbě. A do toho nejspíš ještě nadobro přišel o svůj další youtuberský kanál s názvem AROGANTNÍ. A včera se Mikeova situace rozhodně nezlepšila.

Právě včera totiž proběhl soud, který rozhodl o jeho sporu s ředitelem městské policie Prahy 1 Miroslavem Stejskalem, kterého Mike Pán ve svých videích často prezentuje jako svého největšího nepřítele, nadává mu a nebere si servítky. A právě s tímto chování už došla Stejskalovi trpělivost a zažaloval youtubera z důvodu zásahu do jeho osobnostních práv. Nelíbilo se mu mimo jiné, že ho Mike nazval např. podvodníkem, kriminálníkem či mnoha sprostými výrazy, a za poškození pověsti od něj požadoval omluvu a také odškodnění ve výši půl milionu korun! Nadále pak také požadoval, aby o něm youtuber už nesměl nikdy nic publikovat. A Stejskal ve své žalobě z velké části uspěl.

Youtuber se tak musí řediteli městské policie Prahy 1 omluvit a zaplatit mu odškodnění. To však bude výrazně nižší a činí 100 tisíc korun. Ve věci zákazu publikování ale soud Stejskalovi nevyhověl. Rozsudek potvrdil médiím sám Stejskal a později ho na Instagramu potvrdil také Mikeův advokát a kamarád Petr Kocourek. MikeJePan se pak soudního líčení sám účastnil poté, co ho k soudu z vazební věznice dovezla policejní eskorta. Rozhodnutí soudu je prozatím nepravomocné a Petr Kocourek uvedl, že bude následovat odvolací řízení. Sám Mike pak podle advokátových slov na Instagramu měl dobrou náladu a smích ho zatím nepřešel. Uvidíme, jak dlouho mu to ještě vydrží.


Přečtěte si také