Mína je populární mladou youtuberkou, tiktokerkou a zpěvačkou. Její song Basic Boy se stal v roce 2018 virálním megahitem.
nejnovější video kanálu
Mína

Dominika Elischerová alias Mína je mladou youtuberkou a především muserkou, která stála na počátku tohoto aktuálního dětského fenoménu. Narodila se v roce 2002. V jejích šesti letech jí ovšem lékaři diagnostikovali leukémii. Do té doby živelná Dominika byla najendou neustále unavená a kvůli svému boji musela i v tomto malém věku absolvovat chemoterapie, odběry vzorků mozkomíšního moku či kostní dřeně. Její příběh byl tenkrát propírán i českými médii. Boj s nebezpečnou nemocí naštěstí v roce 2009 vyhrála a začala žít opravdu naplno.

Už ve svém mladém věku jí totiž je opravdu všude plno a snaží se prosadit hned v několika oblastech. Snaží se prosadit jako herečka, jež se mihla v několika seriálech i v divadle, a zejména jako zpěvačka, díky čemuž se stala v roce 2018 internetovou hvězdou. Svůj youtuberský kanál pod pseudonymem Mína založila už v roce 2014. Na YouTube se ovšem začala výrazně prosazovat až o pár let později, když začala aktivněji spolupracovat s youtuberem a rapperem Pjayem, s nímž nazpívala několik songů.

Jejich nejúspěšnějším songem je hit Basic Boy, jenž je nejpřehrávanějším hudebním videoklipem na českém YouTube za rok 2018. Jednalo se o megahit, po němž se Mína defintivně stala dětskou hvězdou. Ke konci roku 2018 měl na Youtube už téměř 10 milionů zhlédnutí. Následoval další úspěšný song, tentokrát se zpěvákem, Vojtou D, Zeď kolem nás.

Mína ovšem není pouze populární youtuberkou, ale asi nejznámější českou muserkou. Tedy interpretem působícím na aplikaci Tik Tok (dříve Musical.ly), kde nahrává tzv. lip sync videa, v nichž otevírá pusu do slavných písniček. Často zde spolupracuje s dalším hvězdným muserem, Adamem Kajumim. Na sociálních sítích je známá také přátelstvím s parkouristou Tarym či provokatérkou Sweetie Market. Dětští fanoušci si dokonce jeden čas mysleli, že Tary s o 10 let mladší Mínou dokonce chodí, což samozřejmě nikdy nebyla pravda. Mína má ke konci roku 2018 na svém YouTube kanálu takřka 160 odběratelů.

Rozbalit text Sbalit text

reklama