VIDEO: Youtuber Freescoot si zase hraje na rappera a útočí na hejtry. Je opět všem pro smích?

Internetová hvězdička se chce stát evidentně plnohodnotným rapperem. Je to ale dobrý nápad?

Jakub Smrek alias Freescoot patřil dlouhá léta mezi známé a kontroverzní youtubery, jeho popularita ovšem v poslední době dosti upadá. Možná i proto už nechce být ani tak youtuberem jako spíš rapperem. Což je v jeho případě docela problém. Když totiž před několika lety přišel s písní 10. 4. 98, vzniklo z toho jedno z nejhejtovanějších a nejvysmívanějších videí na českém YouTube. A také jeho další hiphopové pokusy vzbuzovaly spíš smích než respekt. Jenže Freescoota prostě hudba baví a pod novým pseudonymem Yakub by rád dobyl tuzemskou rapovou scénu. I se svým novým songem Fuck Off dává spíše další munici svým hejtrům.

Videoklip se sexy modelkou a českou Miss Earth 2016 Kristýnou Kubičkovou natáčený v nádherných kulisách zámku Loučeň, vypadá po řemeslné stránce hezky. To je ale asi to jediné pozitivní, co hejtři o jeho novém hudebním pokusu říkají. V nové písničce Freescoot „originálně“ rapuje o tom, že kašle na hejty a bude si dělat prostě, co chce. Je přitom mimo jiné např. v kostýmu krále a je to opět totální bizár s šíleným až klišovitým textem a zejména třemi minutami jeho ne zrovna povedeného rapu, jemuž už se lidé v komentářích opět naplno vysmívají.

Ne, Freescoot opravdu není dvakrát velký hudební talent a ani jeho evidentní snaha na tom bohužel moc nezmění. A z poslouchání jeho rapu v některých okamžicích opravdu bolí uši. Holt každý nemůže slavit úspěchy jako Earth alias bývalý youtuber Denis Kubík, jemuž přechod na hudební scénu vyšel na jedničku. Freescoot, tedy vlastně teď už Yakub, sice neztrácí vůli, ale směšný je pro své hejtry pořád stejně.


Přečtěte si také