Youtubeři

20. prosince 2018 14:21

redakce Prima Lajk

VIDEO: Youtuber Tary se chlubí šílenou jízdou na dálnici v rychlosti 250 km/h! Tohle je vážně vzor pro děti?

Internetová hvězda Tary je chválená za to, že svými kousky inspiruje děti. Za tohle ho ovšem žádný rodič rozhodně nepochválí.

Známý parkourista Tary se během letošního roku definitivně vyšvihl mezi nejsledovanější a nejpopulárnější youtubery u nás. Díky svým parkourovým videím bezpochyby inspiruje hromadu dětí ke sportu a pohybu, stal se pro ně velkou inspirací a i u nespočtu dospělých má díky tomu respekt. Jenže ten teď jedním ze svých posledních videí malinko ztratil. Tary totiž ukázal, že se občas chová jako až příliš velký boreček, jenž nepřemýšlí nad důsledky svých činů.

Ve videu Řídím svýma očima se totiž chlubí jízdou ve své nové luxusní káře Audi A7. Jenže to dělá způsobem, nad nímž zůstává rozum stát. Sílu svého auto se totiž rozhodl ukázat tak, že na dálnici D1 jede rychlostí daleko převyšující povolenou rychlost, místy se dokonce tachometr přibližuje až k hranici 250 km/h. Youtuber se pak svým stylem jízdy evidentně jízdy evidentně chlubí a přidává k tomu ještě problikávání na pomalejší řidiče, předjíždění z pravého pruhu, zastavení auta přímo na dálnici či řízení v pantoflích! A evidentně mu to nepřijde nijak zvláštní, nebezpečně či nezodpovědné.

Netrvalo to ale dlouho a na Taryho se v komentářích snesla oprávněná vlna kritiky a k videu se začali vyjadřovat také youtubeři. Kritici pak poukazují na to, že se Tary chová totálně nezodpovědně a jak, kdyby dálnice byla pouhou videohrou či jeho soukromým hřištěm. A už vůbec nechápou, jak může video, v němž porušuje pravidla silničního provozu, vychloubačně sdílet na internetu. Mnozí hejtři proto doufají, že se na video podívá i někdo z policie.

A nutno říct, že mají ve své kritice pravdu. Tary jakoby zapomněl na to, že je momentálně velkým vzorem dětí a se svými téměř 800 tisíci odběrateli má velký vliv. Svou rychlou, nezodpovědnou jízdou však může dát svým dětským či pubertálním divákům dojem, že je podobná jízda cool. A časem se ji ti, kteří mají blízko k řidičáku, mohou snažit napodobit. A v tomto případě už to může také dopadnout tragicky. Jenže to si Tary evidentně vůbec neuvědomil a místo toho se choval jako ten největší machr, jemuž patří silnice. Snad bude u svých příštích videí jednou zase o něco více přemýšlet.


Přečtěte si také