Extrém

18. prosince 2015 16:27

redakce Prima Lajk

LÉKAŘI ZJISTILI: Víme, co se s vaším tělem děje při kocovině! Po tomhle si už budete dávat pozor!

Každý ji zažil a mnozí ji zažívají docela často. Kocovina přichází ráno po tom, co propijete celou noc. A není zrovna vybíravá, zaútočí na celé vaše tělo…

Odnese to váš žaludek a vaše střevaPokud pijete alkohol s vyšším obsahem alkoholu než 15 procent, udělá vám pár skleniček v útrobách rotyku. Poznáte to tak, že ráno budete muset urgentně na záchod. Máte zakyselený žaludek (přesně tohle zase způsobuje zvracení) a aby toho nebylo málo, vaše játra začnou produkovat tuk.

Váš mozek dostane hladTuk v játrech vyvolá tvorbu kyseliny mléčné a ta sníží produkci glukózy ve vaší krvi. Glukóza je hlavní potrava pro mozek a ten najednou dostane doslova hlad. Takže vaše stavy slabosti nebo změny nálad se prohloubí.

Vaše tělo se dehydratujeAlkohol zvyšuje produkci moči, takže se začnete odvodňovat už během party, pocení během následujícího rána vám taky vodu do těla nepřidá, a když se k tomu ještě přidá zvracení a průjem, vaše tělo se výrazně dehydratuje.

Nevyspíte seZnáte to, probudíte se v šest ráno a díváte se do stropu a doufáte, že zase usnete…a ono se vám to podaří zase až odpoledne třeba v autobuse nebo v kanceláři… Může za to fakt, že když obsah alkoholu v krvi klesne až na nulu, naše tělo začne produkovat glutamát, hormon, který nás drží vzhůru. Vytváří ho prostě proto, že alkohol jeho produkci omezuje, takže si to tělo báječně vynahradí, když alkohol zmizí…

Sdílejte článek
Štítky alkohol zvracení střevo

Přečtěte si také