Extrém

11. března 2015 09:00

Lucie Průchová

Novinka Apple Watch: Mají slabou výdrž a vysokou cenu!

Apple představil dlouho očekávané Apple hodinky (Apple Watch) na prezentaci v San Franciscu spolu s informacemi o ceně, technickou specifikací a zahájením prodeje.

Věděli jsme, že by měly být tři modely. Tady jsou – model Apple Watch Sport, který je dodáván s hliníkovým pouzdrem. Pak je tu "standardní" model z nerezové oceli a ultra-premium z 18karátového zlata Apple Watch Edition.

Na této novince spolupracovali designér Marc Newson a bývalá šéfka Burberry Angela Ahrendts a to se firmě určitě vyplatilo.

Design hodinek rozhodně není tuctový, mají obdélníkový ciferník s dotykovým displejem, nerezový rámeček a keramická záda. Vyrábějí se ve dvou velikostech 38 a 42 mm se stříbrným, černým nebo zlatým okrajem. Na výběr máte veliké množství řemínků z různých materiálů, které se od sebe liší i způsobem zapínání.

Tyto hodinky lze ale používat pouze s telefonem od té samé firmy, tedy od Applu. Podporované jsou iPhone 5, 5c, 5 s a samozřejmě novější iPhone 6 a 6 Plus. Pro fungování hodinek je nutná aktualizace operačního systému v telefonu na verzi 8.2. Již teď je možné si ji stáhnout. Cena menšího modelu hodinek bude začínat na 349 USD (8800 Kč). U standardní verze bude cena 549 USD a luxusní verze "Edition" bude od 10 000 USD.

Hodinky bude možné objednat od 10. dubna. Reálné dodávky začnou o dva týdny později. Dostupnost bude omezená jen na několik zemí, k Česku budou nejblíže německé Apple Story.

Podívejte se, jak se hodinky vyrábějí:

Sdílejte článek
Štítky iPhone model hodinky Apple

Přečtěte si také