Extrém

22. srpna 2016 11:19

Tereza Javorová

ODHALENÍ: Tlustí lidé nejsou tak zlí a zákeřní jako hubeňouři, zjistili vědci. Kolik musíte vážit, aby z vás byl milý člověk?

Tlouštíci proti hubeným vždycky prohrávali. A to nejen při tělocviku, Teď ale všem hubeňourům vrací úder! Podle vědců jsou lidé s nadváhou daleko milejší, hodnější a štědřejší než štíhlí lidé. Jak to?

Pokud máte pár kilo navíc, máte nejvíš i větší srdce, tvrdí vědci. Skupina německých výzkumníků požádala 20 mužů s nadváhou a 20 štíhlých mužů, aby hráli počítačovou hru, ve které mají nastarosti rozdělovat peníze a uzavírat obchody.

Ukázalo se, že štíhlí muži byli méně štědří a častěji nehráli fér než jejich obézní spoluhráči. Rozdělovali méně peněz a byli podlejší a zákeřnější. Vědci si to vysvětlují nižší hladinou cukru v krvi, kvůli které byli hubeňouři více nervózní a nepřátelští. Ti, kteří naopak vážili přes sto kilo, byli velmi přátelští, štědří a milí.

"Naše data ukazují, že ekonomická rozhodnutí byla velmi oblivněná hmotností účastníků. Čím vyšší měli glukózu v krvi, tím byli milejší a štědřejší než jejich hubenější protivníci."

Pokud vám teda lidé říkají, že jste příjemní asi jako osina v zadku, dejte si něco sladkého a svět vám hned bude připadat přívětivější.

...

Protože přece nechcete vypadat jako tato dívka, která jedna jen jednu broskev denně. Z nemoci se naštěstí vyléčila.


Přečtěte si také