TopStar

30. ledna 2018 12:15

Jiří Kubeš

Ceny jsou rozdány! Jubilejní 60. udílení cen Grammy ovládl Bruno Mars

Jubilejní 60. udílení amerických hudebních cen Grammy ovládl na celé čáře Bruno Mars, který odcházel zasypán soškami. Naopak stejně lehký, jako byl na začátku večera, odcházel Jay-Z a stejně tak pohořel i světový mega hit Despacito. A samozřejmě ani tentokrát se nezapomnělo na hnutí Time´s up. To vzniklo na základě už legendárního hastagu me too.

Bruno Mars zvítězil na 60. cenách Grammy v šesti kategoriích. Mimo jiné si odnesl nejcennější sošky za nejlepší album a nejlepší píseň roku. „Tati koukej na mě! Jsem na Grammy!“ prohlásil hrdě Bruno Mars. Za to Jay-Z vyhořel. Z osmi nominací neproměnil ani jednu.

Štěstí mu nepřinesl ani jeho hvězdný doprovod manželka Beyoncé s dcerou Blue Ivy. Jako by propad rodinka tušila, neprošli ani červeným kobercem. Postarali se ale o nejlepší záběr celého večera. Šestiletá Blue krotí rodiče s přehnaným tleskáním. Je tak jasné, kdo je asi doma šéf.

Druhým nejúspěšnějším mužem večera se stal rapper Kendrick Lamar, který zvítězil v 5 kategoriích. Pro jednu si přišel v doprovodu barbadoské krásky Rihanny. Ta mu nazpívala do vítězné písně vokály. Do mikrofonu mu poděkovala, že dostala příležitost se stát součástí tak skvělé nahrávky.

Ženy na letošních cenách hudební akademie příliš nebodovaly. Nezapomněly ale na pódiu několikrát vzpomenout hnutí Time´s up. To bojuje proti sexuálnímu obtěžování a utlačování žen ze strany mocných mužů. V rámci něj vystoupila zpěvačka Kesha se svou písní Praying. V této písni se vyzpívává z údajného obtěžování ze strany svého dřívějšího producenta. Dalším silným vystoupením večera byla už tradičně Lady Gaga se svou písní Joanne.

Po boku Eltona Johna vystoupila nezvykle princeznovsky stylizovaná Miley Cyrus. Spolu s úspěšným Lamarem vystoupil Bono Vox z U2. Ti v rámci přenosu vystoupili na venkovním pódiu s pozadím Sochy svobody. Nejvíc však dav rozehřála Rihanna svým vystoupením v latinskoamerickém rytmu.

A co by to bylo za předávání amerických cen, kdyby se zapomnělo na šťouchanec do prezidenta spojených států Donalda Trumpa. Knížku od něj nechal moderátor večera předčítat několika hvězdám. Včetně jeho největší rivalky Hilary Clinton.

Autoři: Andrea Košťálová, Ilona Blašková

Sdílejte článek

Přečtěte si také