TopStar

29. července 2014 09:50

Táňa Sáblíková

Elegán Jan Přeučil o kandidátech na titul Muže roku 2014: Tito chlapci by měli umět ovlivňovat další generaci!

Vyhlášený gentleman dorazil na soustředění soutěže Muž roku, aby kandidáty na nejkrásnějšího muže České republiky naučil, jak mluvit, stát i jednat. A co si o letošních soutěžících myslí?

Jan Přeučil byl s letošním výběrem velmi spokojený a to nejen co se týče vzhledu, ale i chování. „Já mám z těch chlapců velice příjemný pocit a myslím si, že za tu hodinku jsem se jim snažil dát pár takových praktických rad, jak se prezentovat, jak promluvit, aby se nestyděli, aby neměli trému, aby mluvili srozumitelně a nahlas,“ řekl Prima Stylu herec.

Podle něj je mluvený projev velice důležitý. „Na mluvený projev se zapomíná a to slovo má neuvěřitelnou moc,“ posteskl si Jan Přeučil. „Snažil jsem se proto soutěžícím sdělit pár informace, aby věděli jak hovořit, jak sebe zdravou, příjemnou a milou formou prodat.“

Což ale prý nebude problém. „Mám z nich pocit, že nikdo se moc nestydí, mají pocit určité suverenity, což kvituji velice pozitivně.“ V loňském ročníku totiž podle herce byli i skupinky chlapců, kteří byli více zakřiknutí a vynikali jen krásným vzhledem.

A kurz řečnictví nebyl jen o mluvení. „V závěru jsem se jim snažil říct, že není důležitá jen ta fyzická krása, ale i ta duševní. Aby to byla harmonie. A to by mělo být vlastně podstatou této soutěže. A myslím si, že to je dobré. Oni by totiž měli umět ovlivňovat novou nastupující generaci,“ nechal se ještě slyšet herec. Podle něj by se právě kandidáti měli umět chovat příjemně, mile, slušně ke svým rodičům, ke svým kamarádkám, přítelkyním, případně manželkám. Na takovou tu slušnost, eleganci a noblesu se dneska velice zapomíná a to by mělo být důležité a podstatné,“ dodala ještě na závěr Jan Přeučil.

Již 22. srpna v Náchodě se rozhodne, kdo nakonec získá titul Muž roku 2014.

Jan Přeučil hodinu s finalisty prožíval a snažil se jim předat toho co nejvíce., Foto: Jiří Janoušek

Autor: Táňa Sáblíková

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také