Virály

19. října 2018 16:29

redakce Prima Lajk

FOTO: Žena předstírala, že má rakovinu, aby získala peníze. Její nechutný podvod rozzuřil internet

Je neuvěřitelné, kam až jsou lidé schopní zajít, aby získali peníze.

Rakovina je nemoc, která je opravdu zdrcující nemocí nejen pro samotného pacienta, ale i pro jeho nejbližší. Proto by asi jen málokoho napadlo předstírat, že právě on jí trpí. Jedna žena z amerického Queenslandu však přesně tuhle odpornou věc udělala. 27letá Lucy Wieland byl obviněná z podvodného získávání finančních prostředků skrz svůj profil na Instagramu, na němž tvrdila lidem, že má rakovinu vaječníků v konečném stadiu.

Lucy svým více než 900 followerům oznámila svou diagnózu a zveřejňovala fotografie a informace o procesu její léčby. V jednom ze svých příspěvků dokonce napsala, že kvůli bolesti způsobené terminálním stadiem nemoci musí chodit s hůlkou. Policie zjistila, že obviněná vytvořila profil speciálně pro získávání peněz, na němž se svěřila, že se kvůli výdajům spojeným s léčbou rakoviny ocitla ve velice tíživé finanční situaci. Lidé jí tak postupně darovali celkem 55 000 dolarů, což je v přepočtu neuvěřitelných 1 240 360 korun. Zatčená byla po měsíci, kdy z tohoto podvodného chování byla obviněna.

Za svůj čin byla Lucy zatčena měsíc poté, co si založila tento podvodný profil. Šokovaní fanoušci, kteří ji po celou dobu podporovali, ji v komentářích odsoudili, a přestože byla propuštěna na kauci, v prosinci ji čeká v této kauze soud. A my jen doufáme, že bude za tento nelidský nápad náležitě potrestána.

Sdílejte článek
Štítky peníze Instagram podvod milion rakovina

Přečtěte si také