Virály

22. listopadu 2022 09:42

redakce Prima Lajk

Reportérovi byl zakázán vstup na MS v Kataru! Vážně to bylo kvůli tričku s duhovou vlajkou?

Novináři byl odepřen vstup na MS ve fotbale.

Letošní mistrovství světa ve fotbale v Kataru zatím doprovázejí samé kontroverze a trapasy. Od protestujících a skandujících fanoušků, že chtějí pivo, poloprázdných tribun během úvodního západu až po okradenou novinářku v přímém přenosu, a to za sebou máme jen prvních pár dní od zahájení. Jak ale ukazují další události, ani zbytek šampionátu se neobejde bez dalších skandálů a průšvihů.

Jeden z nich už koneckonců na vlastní kůži zažil i americký sportovní reportér Grant Wahl, kterému byl zakázán vstup na stadion Ahmeda bin Aliho na zápas USA proti Walesu. Podle všeho to bylo jenom kvůli jeho outfitu podporující LGBTQ+ komunitu. Ochrance a pořadatelům se zřejmě nelíbilo tričko s duhovou vlajkou, které měl novinář na sobě.

Jen o pár dnů dříve se přitom nechal šéf šampionátu Nasser Al Khater slyšet, že všichni fanoušci bez ohledu na svou sexuální orientaci jsou vítaní a mohou se cítit v bezpečí. Podle tamějších katarských zákonů je však homosexualita nezákonná a trestá se velmi přísně, není tak divu, že ohledně tohoto vyjádření byli fanoušci velmi skeptičtí. No, a koneckonců není divu, když už pouhé tričko s duhovou vlajkou je problém.

Sdílejte článek

Přečtěte si také