GALERIE: Tohle je 77 nejvlivnějších lidí českého internetu! Vyhrál Král, Teri nebo ViralBrothers?

Umístil se zde i váš oblíbenec?

Sociální sítě vládnou světu. Už každý totiž ví, že jde o perfektní prostředek ke sbírání fanoušků a posílení popularity. A toho si jsou vědomi nejen čím dál populárnější youtubeři, ale také ostatní celebrity, sportovci či dokonce politici. Prestižní časopis Forbes proto po roce opět zveřejnil žebříček 77 nejvlivnějších lidí na českých sociálních sítích. A letošní ročník by se dal přejmenovat na nadvládu youtuberů.

Zatímco loni žebříčku dominovala modelka Karolína Kurková či gólman Petr Čech, letos patří vrchol slavným youtuberským tvářím. První místo tak vybojoval oblíbený Jirka Král následovaný Teri Blitzen. Internetovou dominanci pak potvrzuje ještě dvojice ViralBrothers, Čeněk Stýblo a Erik Meldik, kteří obsadili třetí a čtvrtou pozici. Ostatně podívejte se na první desítku sami.

1. Jirka Král2. Teri Blitzen3. Čeněk Stýblo – ViralBrothers4. Erik Meldik – ViralBrothers5. Hoggy6. Denise Milani7. Ben Cristovao8. Karolína Kurková9. Stejk10. Shopaholic Nicol

Také další známí youtubeři se umístili vysoko a například oblíbený FattyPillow okupuje 24. příčku. Ze světa celebrit se pak nejvýše umístil zpěvák Ben Cristovao, následován právě modelkou Kurkovou. Ze sportovců se pak nejvýše umístila dvanáctá Petra Kvitová a třináctý je už zmiňovaný brankář Arsenalu. Magazín se pak při sestavování elitního seznamu zaměřil na všechny hlavní sociální sítě včetně Facebooku, Instagramu či Twitteru. Bral se pak zejména v potaz počet fanoušků či odběratelů, počet příspěvků českých osobností nebo i aktivita fanoušků.

Celý seznam 77 nejvlivnější osobností na sociálních sítí naleznete zde.


Přečtěte si také