TOP 5: Vyhaslí youtubeři, kteří mají největší slávu definitivně za sebou. Skončí dřív Misha, nebo Teri Blitzen?

Ještě před časem platily tyto hvězdy za internetové fenomény. Nyní už ale moc netočí a mnozí očekávají, že brzy skončí. Kdo to zabalí jako první?

Sláva je velmi pomíjivá věc a většinu času nevydrží věčně. A to se týká nejen světa celebrit, ale také světa youtuberů, kde se vám může sláva vytratit ještě rychleji. Lidé, kteří ještě před rokem sbírali statisíce lajků či zhlédnutí, se tak mohou jako mávnutím kouzelného proutku vytratit a pomaleji či rychleji odcházejí ze světla internetových reflektorů. Důvodů může být pro to rovnou několik.

Onen pro někoho možná hanlivý pojem vyhaslí youtubeři totiž nesouvisí v některých případech s úbytkem popularity, ale také s tím, že je youtuberská tvorba už evidentně příliš nebaví a své fanoušky novým videem potěší již minimálně. U některých z nich už pak hejtři počítají s tím, že brzy ohlásí definitivní konec youtuberské kariéry. U které z následujících hvězdiček byste si to přáli nejvíce, a u koho byste toho naopak litovali?

5. Teri Blitzen

Ano, je mi jasné, že už za první jméno mi dost z vás bude nadávat. Vždyť Teri přece dlouhou dobu patří mezi naše nejznámější youtuberky a mnoho let je v žebříčcích považována za jednu z nejvlivnějších osob českého internetu. Jenže své poslední video na YouTube vydala před 3 měsíci a ani předtím to nebyla žádná sláva, jelikož v roce 2017 vydala jen pár videí. Ani na svém Instagramu či Twitteru už pak není příliš aktivní, její fanynky to čím dál víc mrzí a Teri se tak potichoučku vytratila z internetového vrcholu.

Na druhou stranu, už v minulém roce oznámila, že se změnila a nyní bude dělat to, co ji opravdu baví. A to také dělá. Teri se už několik měsíců věnuje zejména módě a budování své vlastní značky Selflove. Její youtuberská kariéra tím však dost trpí a mnozí příznivci se obávají, aby brzy neohlásila definitivní konec. Tak doufejme, že se spíš naopak dočkáme velkého návratu.

4. Pstruh

Pstruh aka Petr Jelínek patřil na youtuberském rybníčku mezi nejslavnější hejtry a tvůrce reakčních kanálů. Proslul svými slovními útoky na mnohé internetové hvězdy a největší pozornost upoutal zejména svou bitkou s Psychopatem Bejrem. Jenže v posledních měsících o něm není ani vidu ani slechu.

Známý provokatér totiž minulý rok malinko doplatil na svá videa, musel své výroky vysvětlovat po soudech a těžké to měl i v osobním životě. Pstruh proto šel trošku do sebe, v roce 2017 postupně točil čím dál méně a za poslední dva měsíce nepotěšil své fandy ani jednou reakcí. Dává si údajně pauzu a mnozí se bojí, aby se nezměnila v konec youtuberské kariéry. Někteří na něj navíc začínají zapomínat už teď.

3. MadBros

Známí bratři známí pod přezdívkami Premi a Prooxy patřili dlouhá léta mezi nejslavnější youtuberské dvojice, na jejichž vtipné skeče se koukaly statisíce lidí. V roce 2016 se ovšem vrhli spíše na videoprodukci pro slavné značky či firmy a na YouTube už prakticky nepřispívali. Mnozí lidé je proto začali považovat za mrtvé youtubery.

V druhé polovině loňského roku se sice rozhodli svůj kanál trošku oživit a udělali menší comeback. Jejich videa ovšem neměla příliš virální úspěch, a tak se zdá, že přízvisko mrtví youtubeři na ně sedí čím dál víc. MadBros už mají svou největší popularitu zkrátka za sebou. I když vzhledem k jejich dalším zájmům jim to asi příliš nevadí.

2. Jaroslav Kovář

No dobrá, asi nejstarší český youtuber Jaroslav Kovář nikdy nepatřil mezi internetové megahvězdy. Byl ovšem velmi bizarní postavičkou, jež se za každou cenu snažila uspět, a tak ho mnozí z nás se zálibou pozorovali. Jenže tyto časy jsou už dávno pryč. Kovář po menších aférkách v čele s nikdy neuskutečněným Jarda Gumpem upadl v zapomnění. I když se jednou za čas snaží svou kariéru oživit a něco vydá, vidí to již jen pár tisíc lidí.

1. Misha

Jsou to vlastně už dva roky, kdy Misha vlétl na českou youtuberskou scénu jako neřízená střela a stal se fenoménem. A to dokonce i světovým. Jeho záměrně špatné a neposlouchatelné písně se šířily po celém světě, jeho nejslavnější PokémonGo Song má neuvěřitelných 64 milionů zhlédnutí. Jenže jak rychle vystřelil Misha na vrchol, tak stejně rychle začala minulý rok jeho sláva upadat. Ano, některá jeho videa mají díky zájmu ze zahraničí stále přes milion zhlédnutí, snaha o provokaci ovšem už mnohé omrzela a pokles návštěvnosti je u jeho posledních videí zkrátka znát.

Ještě více pak paběrkuje jeho ryze český kanál, na němž se jeho sledovanost pohybuje okolo mizerných 10 tisíc zhlédnutí. Vzhledem k tomu, že videa už vydává pomalu jednou za uherský rok, se pak dá usuzovat, že už ho youtuberské provokace příliš nebaví. Nebo na ně už jeho brácha Metadon, který Mishovy šílené kousky často vymýšlí, už prostě nemá čas. Na druhou stranu, i ten milion zhlédnutí ze zahraničí Mishovi stačí na hodně velké dárky. Šance, že kvůli klesající popularitě a postupujícímu věku z YouTube zmizí, ale přece jen roste. Alespoň podle řady jeho hejtrů.

Podívejte se i na galerii sexy youtuberek:


Přečtěte si také