Kuriozity

22. ledna 2014 07:50

Lucie Průchová

10 Nejdražších verzí docela obyčejných věcí

10 Nejdražších verzí docela obyčejných věcí

10 Nejdražších verzí docela obyčejných věcí, Foto: Business Factory

Obyčejný toaletní papír, ponožky nebo i svíčka. To vše vás může vyjít i na 100 tisíc. Proč by to někdo kupoval? Přece pro to, že to nikdo jiný mít nemůže. Podívejte se, jak někdy úplně obyčejná věc, může stát balík.

Čokoláda

[[nid:1912521]]

cena: 52 tisíc korun

Pozor, ta cena je za pouhých 0,45 kilogramů. Tahle čokoláda je vyráběna z koky Valrhona, která se nachází pouze v jedné odlehlé francouzské vesnici a tyto čokoládové kuličky obsahují 70 procent koky z této odrůdy. Jde o čokoládu, která je toxická pro zvířata a u lidí výrazně zvyšuje srdeční tep. Je také vysoce návyková. V podstatě jde o nebezpečnou drogu.

Hot Dog

[[nid:1912522]]

cena: 46 tisíc korun

Když vyrazíte do New Yorku, můžete si tam koupit vážně zatraceně drahý párek v rohlíku. Maso v párku je z šedesát dnů sušeného libového masa z wagyu, což je speciální japonská odrůda skotu. K tomu dostanete cibuli Vidalia, jednu z nejlepších na světě, navíc karamelizovanou v nejluxusnějším šampaňském Dom Perignon. Nechybí tam ani kaviár nebo zelí dušené v Cristalu.

Popcorn

[[nid:1912523]]

cena: 5 tisíc korun za 3,7 litru

Berco's Billion Dollar Popcorn používá organický cukr na karamel, speciální máslo z Vermontu, jeden z nejkvalitnějších bourbonů a nejdražší sůl na světě. Jo, a také jsou v něm jedlé stroužky třiadvaceti karátového zlata.

Káva

[[nid:1912524]]

cena: 1000 Kč za šálek

Šálek kávy za litr? Není problém. Za tolik se totiž prodává Kopi Luwak, takzvaná cibetková káva. Je to proto, že cibetka pojídá kávová zrna, ty pak projdou trávicím traktem a zase vylezou klasickou cestou ven. No, a právě v tom trusu zrnka kávy lidé v Indonésii sbírají a vzniká z nich tato nejlepší káva na světě. Fermentovaná zrna totiž ztratí původní hořkost a po vyloupání a pražení získají zvláštní jemnou chuť a příjemné aroma. Ale ano, pijete kafe z hovínek. Za litr.

Ponožky

[[nid:1912525]]

cena: 66 tisíc korun

Když člověk dostane k Vánocům ponožky, většinou je to na depku. Kdybyste ale dostali takovéhle… Mohli byste je slušně střelit a koupit si z bazaru auto. Tyhle ponožky jsou totiž vyrobeny z nejdražší tkaniny na světě Vicuña, která má na váhu stejnou hodnotu jako zlato. Vlna pochází z ohroženého velblouda žijícího v peruánských Andách. Nejenže jde o ohrožený druh, ale vyskytuje se pouze v horách, je u něj složitý odchyt a vlnu z něj lze dostat jen dvakrát do roka.

Svíčka

[[nid:1912526]]

cena: 130 tisíc korun

Tahle svíčka se jmenuje dost příhodně: Ultimate Luxury Candle – ultimátně luxusní svíčka. Trošku podvod tedy je, že ačkoli se prodává jako svíčka, bonusem je u ní diamantový náhrdelník navržený Buccim s 38 diamanty o celkové hmotnosti 2,23 karátů zasazených do čtrnáctikarátového bílého zlata.

Zubní pasta

[[nid:1912527]]

cena: 6 tisíc korun

Zubní pasta od společnosti Theodent má čokoládovou příchuť. Skutečně. Zatímco si čistíte zuby, ochutnáváte čokoládu a zároveň si nekazíte zuby! Vlastně je to geniální nápad. V zubní pastě se užívá extraktu z koky, který posiluje zuby. Jmenuje se theobromin a kromě posilování zubů také regeneruje sklovinu. Přitom stále zachovává čokoládovou chuť!

Džíny

[[nid:1912528]]

cena: 26 milionů korun

Jak asi správně tušíte, to na těch kapsách není bižuterie. Jsou to obrovské diamanty, které přišila na zadní kapsu dámských džínů společnost Secret Circus Clothing. Je jich tam patnáct kousků a jeden pořádný diamant o váze 4,63 karátů, který má sám o sobě cenu 4 milionů korun v přepočtu. Zajímalo by nás, jestli se dají takové džíny normálně hodit do pračky…

Pivo

[[nid:1912529]]

cena: 36 tisíc korun za půl litru

Antarctic Nail Ale je docela obyčejné, avšak samozřejmě výborně chutnající pivo. Co je na něm tedy tak speciálního? Voda z něj je z rozteklého arktického ledovce a výtěžek z těchto prodaných piv jde na záchranu arktické přírody.

Košile

[[nid:1912530]]

cena: 5 milionů korun

Datta Phuge z Indie vytvořil oficiálně nejdražší košili na světě. Je ze tří kilogramů zlata a má i šest knoflíků od Swarovskiho. Jinými slovy, ta košile bude zatraceně těžká…

Sdílejte článek