TopStar

30. ledna 2018 12:29

Jiří Kubeš

Extrémní teploty a slzy. Roger Federer vyhrál 20. grandslamový titul!

Tenista Roger Federer se bezesporu zapsal do tenisového světa jako ten nejlepší z nejlepších. Dokázal totiž vyhrát už 20. grandslamový titul.

V šestatřiceti letech Roger Federer potvrdil svoji pozici nejlepšího hráče v tenisové historii. V Melbourne, kde triumfoval už po šesté v řadě. Dokázal totiž získat jako první muž ve dvouhře celkově dvacátý grandslamový titul. "Jsem trochu zmatený, že je po všem a že jsem to dokázal. Nemůžu uvěřit tomu, že jsem ten titul vlastně obhájil. Po všech těch letech! Je to zvláštní a možná to bude trvat déle, než to vstřebám. Jsem ale unavený. Měl jsem předtím jen pár hodin spánku. Večer jsem si ale opravdu užil, protože jsem byl s rodinou a přáteli. Pryč od reflektorů. Bylo to hezké," prohlásil spokojený Roger.

Tenhle švýcarský fenomén ve finále Australian Open porazil Chorvata Marina Čiliće za tři hodiny a sedm minut. A to i přes extrémní teplotní podmínky! Teploměr v Melbourne Parku ukazoval totiž tak vysoko, že se pořadatelé rozhodli pro finále zatáhnout střechu. Roger byl připravený, že se bude hrát venku. Nic zásadního se ale pro něj nezměnilo. Během zvedání poháru pro šampiona došlo na emoce. Tvrďák Federer neudržel slzy štěstí. Mezi fanoušky nechyběla ani Federerova manželka Mirka, také bývalá tenistka československého původu. Vzali se v roce 2009 a mají spolu dvoje dvojčata.

Federera dělí už pouhé tři vítězství od grandslamové rekordmanky Sereny Williams. Tak uvidíme, jestli jednou pokoří i tohle prvenství.

Sdílejte článek

Přečtěte si také