TopStar

22. června 2018 18:01

Molo místo důchodu: Dámy, které se staly modelkami až po padesátce

Kdo řekl, že úspěšnou modelkou se může stát jen mladičká dívka s perfektními mírami? Zapomeňme na 90-60-90 a vezměme si příklad z těchto dam! Právě jejich kariéra se rozjela až po padesátce.

Právě tyto dámy o modelingové kariéře do svých padesáti vůbec neuvažovaly. Vybrali jsme pro vás modelky, které se proslavily až ve věku, který se spíš blíží k důchodu. A že jsou stále skutečně elegantní a krásné!

Jacqueline Murdock (88)

Jacqueline si již od útlého dětství přála stát se světovou topmodelkou, na módní mola se poprvé postavila ale až ve svých 82 letech! Došlo k tomu čistě náhodou. Autor jednoho módního blogu Seth Cohen jednou omylem Murdock vyfotil na ulici a fotky ho natolik uchvátily, že se rozhodl je ukázat společnosti Lanvin. Ta právě sháněla nějakou modelku v letech. Vše do sebe zapadlo a již velmi brzy oblétly fotografie štíhlé a statné Murdock v zelených šatech všehny světové módní magazíny.

Nicola Griffin (58)

Nicola rozjela svou modelingovou kariéru před pouhými několika lety. A opět k tomu došlo zcela náhodně. Vše začalo tím, když se dáma rozhodla zveřejnit své fotografie na sociálních sítích. Popravdě uvedla svůj věk a připsala, že její děti už vyrostly a nemá se, jak zabavit. A okamžitě sklidila ovoce. Ozval se jí módní agent a společně se jim podařilo, aby Nicola podepsala smlouvy s nespočtem světových módních domů. V jednom z rozhovorů se dáma nechala slyšet: ‚‚Nová práce je nová kapitola v mém životě. Chci tak všem dámám mého věku ukázat, že se nesmí vzdávat a dokáží vše, co si zamanou.‘‘

Cindy Joseph (62)

Cindy dělala více jak 25 let vizážistku a byla si jistá, že modelka musí být mladá a štíhlá dívka s dokonalými rysy v obličeji. Vše se ale rázem změnilo, když 49letou Cindy oslovil agent, který hledal modelku do reklamy pro Dolce&Gabbana. A právě díky tomu se Joseph dostala poprvé na přehlídkové molo. Později si dámy všimly i ostatní módní domy a nakonec se z toho vyklubala spolupráce s Banana Republic, Elizabeth Arden, Christianem Diorem, Ann Taylor, Olay a mnoha dalšími. ‚‚Svět by měl vidět, že jsem prožila šťastný a úspěšný život, i přes své vrásky a šediny. Přichází éra nové krásy a ta souvisí i s vyzrálejším věkem. Proto jsem se rozhodla vyhodit všechny barvy na vlasy a rok poté, co jsem si nechala ustříhnout poslední obarvený pramen vlasů, jsem se stala modelkou pro Dolce&Gabbana.‘‘

Yasmina Rossi (63)

Yasmina započala svou kariéru modelky, kdy každá klasická modelka odchází do důchodu. Děti vyrostli, vnuci se narodili, Yasmina se objevila na přehlídkovém mole. V té době jí bylo 57 let. Dnes je Yasmina tváří značek Marks & Spencer, YSL, Hermes, Jil Sander a mnohých dalších. Sama Rossi se nechává slyšet, že ve svých 20 nebyla tak hezká jako dnes.

Jacalyn 'Jacky' O'Shaughnessy (66)

Jacky modelkou nikdy být nechtěla, osud ale rozhodl jinak. Představitelé módní značky American Apparel spatřili dámu u stolku v restauraci a okamžitě jí nabídli, zda se nechce stát jejich novou tváří. A kolik Jacky bylo? 60! Snímky polonahé dámy v letech všechny natolik nadchly, že s ní okamžitě podepsali doživotní smlouvu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také