TopStar

28. června 2018 12:26

Ilona Blašková

Tahle kráska je mistryní světa v jízdě na Jetsurfu!

Martina Bravencová je úřadující mistryní světa v jízdě na Jetsurfu, tedy na surfu, který pohání motor. Ano, zní to zajímavě, ale ještě zajímavěji to vypadá. Zvlášť v podání Martiny.

Martině Bravencové ukázal kouzlo Jetsurfu před čtyřmi lety její přítel a od té doby se pro ni tento sport stal závislostí. Jetsurf je motorové prkno se spalovacím motorem, které jezdí až šedesáti kilometrovou rychlostí. Tím, že je vyrobené z karbonu, tak ani holky nemají žádný problém. Váží asi osmnáct kilo. A pozor dámy a pánové, jde o český vynález, který vznikl v Brně, odkud se rozšířil do celého světa! „Je to naprosto globální sport. Jezdí závodníci ze všech zemí světa. Je to krásné, že takhle ovládl český produkt celý svět,“ řekla Martina.

Závody probíhají formou slalomu s hromadným startem. Pravidla jsou trochu jako motocross, kdy jezdíte všichni pohromadě. Je nás tam dvanáct a všichni odstartují najednou. A pak se to tam buď nějak semele, nebo zaškatulkuje. Padá se sice do vody, ale při padesáti kilometrové rychlosti nejde o nic příjemného. Tím, že máme helmu, tak by se nemělo nic stát. Ale v momentě, kdy jedeme na závodech a ty holky nebo kluci přes sebe popadají a ze spodu máme ty ploutve, tak to tě může pořezat. To už je nebezpečné,“ řekla.

Tahle kráska je ale naštěstí zatím bez zranění a do nové světové série závodů vstoupila opět vítězně. Tak držíme palce, ať svůj titul Mistryně světa obhájí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také