Virály

23. ledna 2020 16:51

redakce Prima Lajk

Víte, jakým způsobem máte překřížené prsty? Odhalí to, jací ve skutečnosti jste

Co všechno řekne známé gesto, které děláme skoro každý den, o vaší osobnosti?

Gesta a řeč těla toho o člověku dokážou prozradit mnohé, to je velmi známá věc. Ze způsobu, jakým sedíte, chodíte či držíte ruku v pěst, se dozvíte mnoho o vaší osobnosti. Další gesto, z něhož se dá mnoho vyčíst, je způsob, jakým máte vzájemně zkřížené prsty, když např. o něco prosíte. Studii na toto téma provedl držitel Nobelovy ceny Roger Wolcott Sperry. Díky jeho zevrubnému výzkumu nejenže lehce zjistíte svůj typ osobnosti, ale navíc zase jednou prokázal, že mozek je dělen na levou a pravou stranu. A to, jakou v tomto případě používáte, definuje vaši osobnost.

Pravý palec je na vrchu

Jste velmi empatickou osobou, která dokáže pochopit, jak se druhý člověk cítí a snažíte se ostatním co nejvíce pomoci a emociálně je podpořit. Zároveň dokážete na problémy nahlížet z pohledu, jenž většinu lidí ani nenapadne, a snadno tak dokážete vyřešit každou překážku. U lidí jste oblíbení a často se na vás obracejí pro radu. Ve vztahu pak snadno dokážete i z gest či pohledů vaše partnera vyčíst, že něco není v pořádku. A často to dokážete vyčíst dříve, než je vztahová krize na střeše, což je ve vztazích velké plus.

Levý palec je na vrchu

Jste praktickou osobou, která má věci nejraději dopředu naplánované. Nikdy se nerozhodujete impulsivně a přemýšlení pod tlakem vám dělá velké problémy. Než uděláte rozhodnutí, vždy si dopředu projdete všechna pro a proti. Je velmi těžké vás zmást a lži ostatních snadno prohlédnete. Díky těmto povahovým rysům za vámi rodina i kamarádi často chodí pro radu. A vy je nikdy nezklamete. To však neznamená, že nad vším hluboce přemýšlíte a není s vámi žádná sranda. Naopak, svou veselou náladou často dokážete rozzářit jakoukoliv společnost.

Oba palce jsou v rovině

Jste perfekcionista a rozený vůdce, který jde do všeho na 100 % a lpí i na sebemenších detailech. A chcete, aby stejně poctiví byli i všichni okolo vás. Vůdcovství je pro vás něco naprosto přirozeného. V práci ale dokážete být vnímavým šéfem, jenž si vždy rád poslechne názor druhých. Jste vždy upřímní a neradi kroužíte okolo horké kaše. Upřímnosti si ceníte i ve vztazích a nedělá vám problém svému partnerovi povědět, co vás trápí či štve.

Sdílejte článek

Přečtěte si také