Youtubeři

5. prosince 2019 16:19

redakce Prima Lajk

Nesledovanější videa na českém YouTube za rok 2019! Zabodovala poslední píseň Karla Gotta i návrat Týnuš Třešničkové

Jaké české hity a youtuberská videa patřila letos podle YouTube Rewind mezi ty nejúspěšnější?

Tak jako každý rok, i letos přišel YouTube se svým již klasickým žebříčkem YouTube Rewind, který ukazuje přehledy nejsledovanějších hudebních i nehudebních videí v České republice. Kdo se dostal na první místa tento rok? V kategorii hudebních videí nedošlo na prvním místě k žádnému překvapení. Bezkonkurenčně nejsledovanějším videoklipem roku se stala poslední píseň nedávno zesnulého Karla Gotta Srdce nehasnou, kterou zazpíval se svou dcerou Charlottou Ellou.

Píseň nasbírala za několik měsíců přes 29 milionů zhlédnutí, což je opravdu mimořádný výsledek. Stříbrný rapper Viktor Sheen s písní Až na měsíc se na něj dívá s velkým odstupem a počtem zhlédnutí přes 12 milionů. České tvorbě se v top 10 celkově velmi dařilo a patří rovnou 6 z 10 míst v žebříčku. Nejúspěšnější zahraniční zástupkyně, zpěvačka Billie Eilish, je až na šestém místě.

Z každoročních žebříčků YouTube Rewind je patrné, jak se proměňují preference českých uživatelů YouTube. Dlouhodobě pozorujeme, že Češi čím dál častěji vyhledávají místní produkci a hudbu v mateřském jazyce. V letošním roce se tento trend projevil naplno, když interpreti jako Viktor Sheen či Berenika Kohoutová porazili ve sledovanosti i největší globální hvězdy, jako jsou Billie Eilish nebo Calvin Harris,“ říká Pavla Grigarová, marketingová manažerka YouTube pro střední a východní Evropu.

10 nejúspěšnějších hudebních videí na YouTube v České republice: 1. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou 2. Viktor Sheen x Calin x Hasan x Nik Tendo – Až na měsíc (prod. ivanoff) 3. Mirai – ØTCHI 4. Berenika Kohoutová – Dělám stojky 5. Ewa Farna – Ta o nás 6. Billie Eilish – bad guy 7. Renne Dang – Kytky z pumpy (prod. Ceha) 8. Calvin Harris, Rag'n'Bone Man – Giant 9. Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita 10. Imagine Dragons – Bad Liar

Mezi nehudebními videi klasicky kralovali youtubeři. Vítězkou této kategorie se pak stala Týnuš Třešničková s videem Moment, který mi změnil život. Jedná se o první youtuberčinu otevřenou zpověď po jejím děsivém popálení v Turecku. Na druhé pozici pak slaví FTV Prima, díky Show Jana Krause a rozhovoru s hercem Zdeňkem Godlou. Na třetí místo se pak doslova na poslední chvíli probojoval MMA zápas mezi Karlosem Vémolou a Atillou Véghem. Z youtuberů se pak do žebříčku dvakrát podíval kontroverzní parkourista Tary, ViralBrothers, Bára Votíková či NotSoFunnyAny s fenoménem ASMR.

Nejúspěšnější nehudební videa na českém YouTube za rok 2019 1. Týnuš Třešničková – Moment, který mi změnil život 2. Show Jana Krause – 1. Zdeněk Godla – Show Jana Krause 6. 2. 2019 3. OKTAGON MMA – OKTAGON 15: Végh vs. Vémola 4. Tary – Já jsem Tary 5. Stáňa – Ano, jsem těhotná | Reakce rodiny a Taryho 6. ViralBrothers SHOW – ROCK PAPER SCISSORS 4 – VLÁĎA – 24 Hours Challenge 7. NotSoFunnyAny – POPRVÉ ZKOUŠÍM ASMR *zvuky mlaskání a křupání 8. Bára Votíková – TENKRÁT NA STŘEDNÍ | sketch 9. FIZIstyle – ŽIJU SI JAKO MILIONÁŘ na 24 HODIN! 10. Svět podle Katky – Pro Filipa


Přečtěte si také