TOP 5: Youtubeři, kteří si totálně pohřbili kariéru svou vlastní blbostí. Čím se tolik odrovnali?

Vybrali jsme 5 youtuberů, kteří si pošpinili jméno, pověst a osobní značku. Některým z nich už YouTube vymazalo účet, další odešli dobrovolně. Přitom to tak nemuselo skončit.

MikeJePán. Youtuber, kterému smazali kanál kvůli hrubému porušování pravidel. Urážel měšťáky, točil o tom videa a jeho kariéra byla založena na firmě, kde nabízeli lidem pojištění na pokuty. Před jeho pojištěním ale varovala jak Česká národní banka, tak Česká advokátní komora. Dnes už Majka na YouTube ani Instagramu nenajdeme a nikoho moc nezajímá.

Ikaro. Udělal několik průšvihů. Napřed točil útočná videa proti youtuberce Carrie, pak to ale završil reakcí na pedofilní videa. V nich ale bohužel ukazoval pedofilní obsah – totiž nezletilé polonahé holky, za což mu hrozily velké problémy. Navíc už v minulosti smazal ze msty videa svému kamarádovi Freescootovi a následně „brečel“ ve videích. Ikaro se přejmenoval na Vito Votarka a dnes točí jiná videa. Tento youtuber se ale ze svých nárazů evidentně poučil a jede dál. Od svojí bývalé kariéry se ale distancuje.

Pstruh. Ten patřil mezi klasické reakční kanály jako je VladaVideos nebo Duklock. Jenže Pstruh bohužel patřil mezi ty, kteří dávali na odiv mimo jiné rasisticky podbarvené názory (negativně se vyjadřoval především o Romech) a nebral si servítky ani u lidí, které kritizoval. Osudnou se mu ale stala podnikatelka, která měla založený byznys na masážích ženské vagíny… Pstruh tuhle předraženou službu kritizoval, ta na něj však podala trestní oznámení. Nakonec Pstruh soud nevyhrál a rozhodl se svůj kanál smazat, aby neměl další problémy.

Psychopat Bejr. Aleš Bejr patřil mezi ty youtubery, kteří přinesli něco opravdu nového. Nebyly to ani reakce, kritika nebo urážky. Slávu si chtěl postavit na kulturistice, cvičení a následně na bezdomovcích. Začal s nimi napřed dělat zábavné challenge, zanedlouho ale zjistil, že sledovat jejich životní osudy diváky zajímá mnohem víc. A tak když zaplatil bezdomovci Majsnerovi nájem na 3 měsíce dopředu a pozoroval, jestli si bezdomovec najde práci a půjde do sebe, bavilo to hodně lidí. Pak to ale zaváděl do extrému, konflikty mezi lidmi na ulici začaly být domluvené, protože to lákalo víc pozornosti. Navíc si z bezdomovce Majsnera udělal cvičenou opičku, natáčel ho, když byl opilý a měl z toho srandu. Nedávno natočil video o tom, že se mu YouTube rozhodlo smazat kanál. A tak ani jeho videa už patrně neuvidíme.

Tary. Taras začínal jako obyčejný mladý kluk, který se snažil rozšířit svůj oblíbený sport parkour mezi lidi. Na začátku předváděl, jak provádět jednotlivé cviky. Vysvětloval co a jak. Potom si na tom postavil velký byznys, začal dělat workshopy pro děti, na e-shopu vedle oblečení na parkour začal nabízet pojištění proti úrazům… Nic z toho by ještě nebylo špatně, bohužel si Tary svoji kariéru na YouTube úplně zazdil svým chováním.

Začalo to jízdou po českých dálnicích 250 km/h, pokračovalo to jeho následnou neupřímnou omluvou, podvodem s hračkářstvím Bambule, kdy věnoval dětem v nemocnici hračky, za které nezaplatil. Následně začal prodávat předraženou figurku, která se fanouškům rozpadala v ruce a posledním bodem do rakve bylo ponížení jeho dětského fanouška. Tomu sdělil, že jeho oblečení není drahé, jen na něj kluk nemá dost peněz. Je jenom otázkou času, jestli přiměje tlak okolí Taryho skončit, změnit se nebo předvede další průšvihy, díky kterému dosáhne smazání kanálu. V každém případě by měl situaci urychleně řešit, pro většinu lidí už totiž jako vzor skončil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také