VIDEO: Slavný slovenský youtuber útočí na Taryho! Internetová hvězda prý kazí děti a je…

Tary patří díky svým videím s parkourem mezi nejsledovanější youtubery současnosti. Ne všichni s jeho přístupem ale souhlasí.

Expl0ited je hned po Gogovi nejsledovanějším slovenským youtuberem, který má samozřejmě i u nás obří základnu fanoušků. Na videa ostatních youtuberů příliš nereaguje a spíše se věnuje natáčení vlastních vtipných videí. Tentokrát se však rozhodl udělat výjimku. Musel totiž říct světu svůj nekompromisní názor na jednoho z nejsledovanějších českých youtuberů současnosti Taryho.

Ten v posledních měsících slaví obří úspěch svou youtuberskou sérií Učím youtubery parkour, do které přijala pozvání už spousta internetových hvězdiček. Videa mají mnohdy milionovou sledovanost, získal si díky tomu mnoho nových fanoušků a jde o skvělý způsob, jak donutit děti k pohybu. Jenže i když Taryho většina lidí chválí, Expl0ited se rozhodl jít proti proudu a upozornit na stinnou stránku parkourových videí a vyjádřit důvody, proč se v nich nikdy neobjeví.

Těch důvodů je hned několik. Prvním je pokrytectví všech youtuberů. Zatímco před lety se prý Tarymu všichni smáli, nyní si mnoho youtuberů z vypočítavosti hraje na jeho kamarády, aby se mohli objevit v jeho videu a nahrabat si pak i na svém kanálu patřičnou sledovanost. A Tary jim vždy slepě vyhoví. Nejvíce ovšem slovenskému youtuberovi vadí, že si parkourista zve do svých videí i kontroverzní osobnosti typu TVTwixx nebo Psychopat Bejr, na které by děti rozhodně koukat neměly. Jenže Taryho sledují právě hlavně děti a podle Expl0ited by jim měl jít ve výběru youtuberům příkladem. Kontroverzním a pochybným hvězdičkám by tak neměl dělat reklamu či je vlastně takto schvalovat. Dává tak dětem špatné vzory. Poslední výtku má pak k Taryho sexuálním narážkám, zejména ve videích s Mínou a SweetieMarket. Sprosté komentáře by si měl vzhledem k mladé cílovce parkourista prý odpustit.

Expl0ited zkrátka předkládá samé zajímavé argumenty a nebojí se ani označit Taryho sprostými výrazy. Svým videem pak vyvolal podle očekávání hodně rozporuplné reakce. Slavní youtubeři jako Pedro či HouseBox se už postavili na jeho stranu, Taryho fanoušci ovšem kritiku nenesou zrovna dobře a tvrdí, že Expl0ited prostě žárlí. Na kritiku už se pak vyjádřil i samotný Tary, když například na svém Instagramu napsal, že YouTube mohou děti sledovat až od 13 let a on se kvůli tomu nebude ve své tvorbě rozhodně omezovat. Co si myslíte vy? Má Expl0ited pravdu, nebo vám Taryho videa přijdou boží?


Přečtěte si také