TopStar

30. dubna 2014 11:50

Jana Fikotová

Poslední měsíc Ivety Bartošové – Signály tragédie krok za krokem

Odchod zpěvačky Ivety Bartošové (†48) zasáhl svým způsobem snad každého. Přinášíme souhrn událostí, které se odehrály měsíc před úterní sebevraždou. Každý si tak může udělat obrázek, co či kdo za jejím odchodem stojí. Jedno je jasné. Tragédie se blížila.

7. 4.–10.4. – ZTRATILA SE ZPĚVAČKA, VOLÁNÍ O POMOCPo několika měsících relativního klidu (během kterých se zpěvačka Iveta Bartošová měla zotavovat z operace čelisti) se Iveta objevila v pražském kadeřnictví s podivnými fleky ve tváři. Vypadala zoufale a pak nevysvětlitelně zmizela. Její manžel Josef Rychtář nedokázal uspokojivě říct, kde je, vtipkoval o tom, že manželku zabil a zakopal na zahradě.

Tisku se svěřil Ivetin přítel s tím, že přijal telefonát s úpěnlivou prosbou o pomoc (informoval Blesk) „Prosím potřebuji pomoc, ale nemůžu teď mluvit. Potřebuji, abys ke mně přijel a pomohl mi. Mám strach, něco se stalo."

V podvečer 9. dubna se Iveta ukázala před domem v Uhříněvsi a navenek bylo dál všechno v pořádku.

15. 4. – RUŠENÍ KONCERTŮ Z DŮVODŮ ZDRAVOTNÍCH POTÍŽÍ Přestože manžel Ivety Josef Rychtář (55) popírá jakékoli pomluvy o zdravotním stavu své ženy, zpěvačka ruší jeden koncert za druhým. Nejprve přišla zpráva o zrušení koncertu v Prostějově 11. 4. poté následovalo zrušení koncertu 18. 4. v Boskovicích. U obou byl v oficiálním vyjádření důvod zdravotních potíží. „Omlouváme se, koncert se ze zdravotních důvodů nekoná a je odložen na neurčito,“ píše se na oficiálním webu Ivety. Podle slov Rychtáře je za zdravotní indispozicí lednová operace zubů.

17. 4. – ODMÍTÁNÍ KONTROLY U LÉKAŘE Iveta už poněkolikáté odmítá kontrolu u lékaře a termíny na klinice ruší nebo na ně vůbec nepřijde. Odbornou pomoc evidentně nechce. Ředitelka kliniky, kde Bartošové provedli stomatologickou operaci, přiznala, že Iveta již na druhou kontrolu bezdůvodně nedorazila.

19. 4. – PŘÁNÍ KRÁSNÉHO JARA A VELIKONOC Na oficiálním webu přeje zpěvačka všem svým fanouškům krásné jaro a Velikonoce. „Milí fanoušci, chtěla bych vás pozdravit, poděkovat za přání a vzkazy, které od vás dostávám. Zároveň vám chci popřát krásné jarní dny a Veselé Velikonoce. Vaše Iveta“

20. 4. – EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR NA KAMERU VIP ZPRÁV Iveta Bartošová se ukrývá se doma a nevychází ven. Její stav se evidentně zhoršuje. Můžou za to zdravotní problémy nebo její narušená psychika? I když s médii už nějakou dobu nekomunikuje, štábu VIP Zpráv se rozhodla dát exkluzivní rozhovor.

Druhá půlka dubna – LÉKAŘI SE BOJÍ O ŽIVOT BARTOŠOVÉ Po odvysílání exkluzivního rozhovoru Ivety Bartošové se přátelé i lékaři zhrozili. Zubožená a na kost vyhublá Iveta špatně artikulovala, mluvila nesouvisle a zmateně. Většina odborníků zpěvačce doporučila odborné psychologické vyšetření a následnou léčbu. Mnozí oslovení odborníci se obávají, že při rozhovoru byla zpěvačka pod vlivem alkoholu, prášků či drog. Podle mnohých na Bartošovou má největší vliv její manžel Josef Rychtář, který by ji měl dopravit do nemocnice.

23. 4. – MIMINKO VYKOUZLILO ÚSMĚV

Syn Josefa Rychtáře se stal otcem a Iveta tak "náhradní" babičkou. V nemocnici v Podolí se její tváří několikrát mihnul krásný úsměv, který na ní všichni fanoušci tolik milovali. Byly to však pomíjivé okamžiky.

25. 4. – DOPIS PRO ARTURAPokud si Iveta Bartošová datum nespletla (a to je samozřejmě možné), napsala svému synovi Arturovi na rozloučenou láskyplný dopis už v pátek 25. dubna.

Redakce má snímek dopisu k dispozici (Josef Rychtář ho bez skrupulí ukázal) – nepřidáme se však k zveřejňování něčeho, co bylo určené pouze pro Artura.

28. 4. – ROZEPŘE S MANŽELEM A TOUHA PO ROZVODU Ač se jevilo manželství Ivety s Rychtářem jako relativně idylické, pravda může být zcela opačná. Dle exkluzivního vyjádření pro Super.cz bubeníka z její kapely Jiřího Jirsy se jí marně snažil zabránit v sebevraždě. Bartošová se mu měla údajně svěřit s rozvodem. „Hledala právníka a také Pepu vyhodila. A mně si stěžovala, že ji vůbec neposlouchá, že nechce odejít. Mám v mobilu esemesky o tom, že se bojí manžela. Asi před měsícem a půl mi taky zavolala, brečela mi do telefonu a prosila mě o pomoc. Dokonce jsem jí sehnal i právničku, protože se chtěla rozvést,“ svěřil se webovému portálu hudebník.

Samotný Rychtář se měl Jirsovi svěřit, že mají doma divoké rozepře. „Pepa se mi svěřil, že má doma peklo. Iveta ho chtěla vyhodit z baráku. Radil jsem mu proto, ať jdou tedy radši od sebe, než aby se trápili. Iveta mu říkala: ‚Odejdi, já chci být sama!‘ Jenže on tyhle její žádosti absolutně přecházel. Stěžovala si mi také na to, že byl hrubý, že se pohádal se sousedy a že už ho dál odmítá snášet.“

29. 4. – SMRT PODLE PRVNÍ LÁSKYJe více než jasné, že by nemělo jít jen o náhodu. Iveta Bartošová (†48) si pro svůj poslední den života totiž zvolila nejen sejný den smrti jako její první láska Petr Sepéši, ale i způsob smrti. Sepéši totiž tragicky zemřel před 29 lety dne 29. července na železničním přejezdu u Františkových Lázní, který zpěvák nestihl přejet. Vlak tlačil vrak auta několik metrů před sebou. Na místě byl mrtev. Zpěvačka se s touto ztrátou dlouho nemohla vyrovnat a nervově se zhroutila. Dokonce na čas ukončila pěveckou kariéru.

-juf-


Přečtěte si také