Youtubeři

13. března 2019 17:46

redakce Prima Lajk

5 Taryho přešlapů, které jsou ještě horší než ztrapnění dítěte. Za co by se měl slavný youtuber stydět?

Nenáviděný youtuber Tary je v posledních dnech snad všude. Co ale lidem uniklo poté, co propukl skandál s urážkou „chudého“ dítěte?

To, že Tary zesměšnil malého fanouška a ve srandě mu řekl „já nemám drahé oblečení, to jen ty máš málo peněz“, je věc, která se opravdu nedělá a právem otřásla internetem. Ve videu se pak sice Tary snažil vysvětlit, že do ceny započítává také materiál a že kdyby to prodali za stovku, tak se jim to nevyplatí. Jenže výraz kluka, kterému se Tary vysmál do obličeje, nejde zapomenout. Navíc děti kolem propukly v smích. Myslíme si ale, že se provinil už horšími věcmi…

Rychlá jízda po dálnici

Ano, začalo to rychlou jízdou po dálnici, na co ale spousta lidí zapomíná, je to, že nejde jen o špatný příklad dětem. Youtuber To je ten náš Matúš se podivuje hlavně tomu, proč ještě Tary nepřišel o řidičák. Důkazy na jeho šílenou jízdu stále existují. Už jen na jejich základě by mohl mít problém. Tary se choval naprosto bezohledně, ohrozil životy desítky lidí na silnici a to je snad nejhorší ze všeho, co udělal.

Hračky z Bambule, které nekoupil

Hned jako další morální faul by se dala označit šaráda s hračkářstvím Bambule. Tary neutratil ani korunu, nechal si od Bambule zaplatit hračky za 100 tisíc, s těmi si následně hrál ve videu a až potom je daroval dětem do nemocnic. Děti z toho určitě měly radost, tak aspoň něco. Co je ale naprostý hnus je to, že Tary jaksi „zapomněl“ označit spolupráci a všem zatajil, že hračky pro děti nenakoupil ze svého. Takže jenom využil toho, že dostal hračky zdarma, vydělal na natočení videí s hračkami, a než aby je hodil do popelnice, milosrdně je předal dětem… A ještě k tomu za cizí peníze. No, tohle hodně vypovídá o jeho charakteru, doufejme tedy, že ty děti v nemocnicích z toho ještě nemají rozum…

Zradil a oškubal kamarády

Těžko říct, jestli je tohle větší morální poklesek než předstírání ohledně Bambule. Tary se zachoval strašně ke svým kamarádům, když se začal zajímat o byznys plán víc, než je zdrávo. Podrazil kamarády z Freemove, se kterými začal parkour skákat. Přestože mu neskutečně v začátcích pomohli s letním kempem, nezaplatil jim peníze, které měli dostat – každému z kluků přišla nanejvýš polovina. Další podvod na kluky z Freemove proběhl v momentě, kdy Tary na svém e-shopu začal prodávat jejich značku a výdělek nastavil na 70 procenty zisku pro sebe, zatímco majitelům značky nechal 30 procent. Podrobnosti najdete ve videu Richieho.

Sexistické narážky ve videích

Ať už fekální humor, nebo sexuálně podbarvené narážky na sweetiemarket nebo Mínu. Podivná NIKDY JSEM videa, která spočívají v tom, že se v něm pije alkohol… Markéty nevhodné vtípky. To je možná super obsah pro dospívající nebo dospělé, ale pro malé děti těžko. A právě malé děti jsou hlavní cílovou skupinou Taryho, což sám dobře ví.

Je špatným vzorem nejen pro děti

Děti ho mají doma na plakátech, možná mají jeho tričko, tepláky nebo figurku (pokud jim ovšem došla celá). Obdivují Taryho za to, co umí, jenže v poslední době není moc dobrým vzorem. Tary moc dobře ví, že ho děti sledují, přesto všechny už jmenované věci dělá. Aby toho nebylo málo, dělá vážně šílený obrázek samotným youtuberům, a to už i v televizi. Tím pádem si lidé nebudou myslet nic pozitivního o youtuberech celkově. Skvěle to shrnul například Stejk: Děkujeme, Tary.

Sdílejte článek

Přečtěte si také