návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Extrém

PŘÍBĚH: Otec šel k veterináři s umírajícím štěňátkem. Neměl dost peněz, a tak mu nepomohli

Většina majitelů domácích zvířat udělá vše pro to, aby zachránili život svým mazlíčkům. Nezáleží na tom, kolik návštěv u veterináře podstoupí, hlavně když se zvířátku udělá lépe. Někteří lidé vidí veterináře častěji než svého vlastního doktora.
Vydáno: 10.08.2017
Podge Sweeney s umírajícím štěnětem

Na čem se shodnou zřejmě všichni majitelé domácích zvířat, je to, že léčba zvířat není žádná levná záležitost. Jeden otec z Liverpoolu vyprávěl na Facebooku příběh o tom, jak tým odborníků na veterinární klinice nechal zemřít štěně jeho dcery, protože neměl na zaplacení léčby.

Podge Sweeney vzal svého psa na veterinární kliniku. Bylo mu řečeno, že bude muset zaplatit minimálně 80 liber za ošetření. U sebe měl bohužel jen 35 liber, ale slíbil, že peníze donese hned, jak si je doma vyzvedne. Jeho návrh byl odmítnut a štěně mu zemřelo před klinikou v náručí.

Podgeho status na Facebooku. Foto: Podgeho status na Facebooku. Foto: facebook.com/PodgeSweeney

Podge zveřejnil fotografii sebe a svého umírajícího psa na sociální síti. Jde vidět, že má slzy v očích a je zcela bezmocný. Tato fotografie byla sdílena více než 20 000krát a naprostá většina komentářů odsoudila postoj veterinářů. Jiní však tvrdili, že pokud si nemůže dovolit se o psa starat, neměl si ho kupovat.

Jeho odpověď na některé komentáře byla, že problém s penězi nemá, ale v tu chvíli neměl peníze v kapse a zapomněl si kreditní kartu doma. Myslel prý jen na záchranu psa.

Mluvčí veterinární kliniky řekl: „Jsme si vědomi mimořádně smutného případu, který se stal tento víkend. Chtěli bychom vyjádřit nejhlubší sympatie majiteli. Rádi bychom všechny ubezpečili, že pokud bude potřebovat jakýkoliv majitel zvířete akutní péči, bude mu vždy poskytnuta.“

Veterinární klinika, kde se incident odehrál. Foto: Veterinární klinika, kde se incident odehrál. Foto: Google Maps

Dodal: „Máme omezené informace k tomuto konkrétnímu případu. Zkontrolovali jsme všechny naše protokoly a mluvili jsme se členy týmu, který měl o víkendu službu. Nezaznamenali jsme žádné pochybení ze strany našich veterinářů. V současné době jsme schopni říci, že jejich postup byl správný. Pokud se však něco pokazilo, chceme to vědět. Snažíme se kontaktovat i další majitele, abychom mohli shromáždit dostatečné informace.“

Článek je zařazen v: smrt, štěně, veterinář, pes
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama