TopStar

14. července 2018 10:25

Chvilka retro: Scény ze starých hororů, které děsily děti i dospělé

Každý z nás má děsivou vzpomínku z nějakého toho hororu, co kdysi viděl. Když si některou ze scén připomeneme, zdá se nám... ještě pořád děsivá. Pojďme se podívat na slavné scény, které děsily za svého času nejednoho diváka.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

‚‚Viděl jsem tenhle film poprvé, když jsem byl v dětském táboře. Měli jsme tam jakési kino. Název byl hrozně zajímavý a všichni jsme se na ten film nahrnuli jako vosy na med. Bylo nám 12 a měli jsme potřebu vidět něco hrozně dospělého a děsivého. Pamatuji si, že krom mrtvé kočky mě šíleně vylekala právě Zelda! Když jsme se vraceli do postele, byla už tma a já viděl tu hnusnou babiznu úplně všude,‘‘ nechal se slyšet o svém zážitku Orlando Bloom.

Noční můra v Elm Street (1984)

‚‚Tuhle scénu jsem viděla jako úplně malá. Ukázal mi to nějaký z těch dospělejších kamarádů, chtěl si ze mě udělat legraci. Samozřejmě jsem pak asi měsíc nespala. Až doteď mám strach mít telefon u ucha a používám raději sluchátka,‘‘ okomentovala film se smíchem herečka Liv Tyler.

‚‚Nejděsivější bylo, že rodiče Grety mi hrozně připomínali ty mé. A ta scéna, kde Freddy Krueger cpe do její pusy jídlo a ta pusa vypadá jako gumová... brr,‘‘ řekl k filmu Noční můra v Elm Streetherec Jonathan Rhys Meyers.

Silent Hill (2006)

Herečka Scarlett Johansson zas z duše nenávidí snímek Silent Hill. Údajně jí připomíná tu nejhorší noc, kterou v životě prožila. Právě po tom, co film viděla. ‚‚Dívala jsem se na to hned, co to vyšlo. Miluju horory. Kamarádky přišly ke mně domů a šly jsme na to. Když jsme se dostaly ke scéně se zdravotními sestrami, bylo mi hrozně zle z toho, jak se pohybují. Holky se mi smály a já se styděla. Pak jsem je poprosila, aby to vyply. Celou noc jsem nemohla usnout.‘‘

Kruh (1998)

‚‚Všichni věděli, že jde pouze o film. Ale ve chvíli, kdy se pouštěla prokletá kazeta, všichni se nenápadně otáčeli, aby se fakt nedívali. Je ale pravda, že japonská verze filmu je podstatně děsivější. Já ale zvládl obě,‘‘ pochlubil se herec Tom Hardy.

Moucha (1986)

‚‚Tenhle film jsem vůbec neviděla! Viděli ho rodiče a my jsme tehdy spali v jednom pokoji. Já strašně brečela a prosila, ať to vypnou. Oni mi jen řekli, ať se otočím. Nikdy vám to neodpustím,‘‘ svěřila se s humorem herečka Sarah Michelle Gellar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také