TopStar

6. srpna 2018 11:39

Ilona Blašková

Festival České Hrady pokračuje: Rožmberk nad Vltavou se o víkendu otřásal v základech!

Rožmberk nad Vltavou se o víkendu otřásal v základech a to fakt nepřeháníme. Tohle místo se totiž stalo další zastávkou festivalů "České Hrady". A dokonce i přes tropické teploty si ho nenechalo ujít tisíce lidí.

Dva dny neutichající zábavy, o kterou se postarala více jak desítka vystupujících, skvělá nálada, luxusní počasí a trocha deště. I když ne úplně toho pravého z nebe, ale z hasičské hadice. Co víc si mohli přát Ti, kteří se o víkendu přestěhovali do stanů v Rožmberku nad Vltavou. Mezi vystupujícími byli i nováčci, aspoň tedy, co se štace festivalových Hradů týče.

„Já jsem nadšená. Fakt. Jako bez jakéhokoliv přikrášlování. Ty Hrady jsou výborný, právě proto, že jsou takový jako, až bych řekla rustikální. Všechno je tady jako jasně daný, organizace skvělá, aspoň teda z mého pohledu. Nevím, co si myslí ostatní interpreti, ale já si to užívám moc. A asi nejdůležitější je třeba říct, že to publikum je vždycky skvělý, což nevím, jak dělají, ale jsou výborný,“ pochvalovala si zpěvačka Lenny.

Pro některé vystupující byla návštěva Rožmberka vzpomínkou na dobu prvních brigád, pro některé celodenním výletem. Únava ale vůbec nebyla znát a do svého vystoupení dali opravdu všechno. „Já si to užívám i třeba proto, že jsem tady strávil, nevím kolik, možná šest let svého života, protože jsem kousek tady byl v létě na brigádě a to šest let po sobě. Konkrétně na baru Mojita, takže kdybyste chtěli Mojito, tak stačí říct,“ prozradil zpěvák skupiny Slza.

„Některé koncerty vyjdou lepší Čechům, některý Slovákům. Ale přiznám se, tady v Jižních Čechách je to takové těžší, protože mi rozumí míň lidí, než třeba na Moravě nebo v Praze. Ale super. Stále to je láska, stále to je podpora, dobrá energie, takže super. My jsme sem jeli osm a půl hodiny z Domaše z Východního Slovenska. Já jsem se ráno vzbudil po dvou hodinách spánku, nastoupil jsem do auta na osm hodin a hned, jak jsem vystoupil, šel jsem na stage,“ prozradil Majk Spirit.

Štace Českých hradů na Rožmberku určitě nekončí. Další zastávkou je Veveří. Takže pokud jste nestihli dorazit do Rožmberka, určitě si nenechte Veveří ujít!

Sdílejte článek

Přečtěte si také