VIDEO: Paradox! Veganka, která tvrdila, že veganství vyléčí rakovinu, zemřela na rakovinu

Může veganství vyléčit rakovinu?

Smutný, ale zároveň zářný příklad toho, jak strašně moc se někteří lidé v životě mohou plést, nedávno vznikl na youtuberském kanálu Mari & Liz, který má zhruba 11 tisíc fanoušků. Mari Lopez, která točila videa se svou neteří Liz Johnson, podlehla v prosinci loňského roku těžké nemoci. Měla rakovinu.

Ještě několik týdnů předtím ale společně s Liz točily videa o tom, jak jí změna životního stylu pomohla se uzdravit. Přešla totiž z jedení masa na veganství – což její neteř dodnes prohlašuje za všemocný lék, který vyléčí i rakovinu. Tedy veganství a bůh, samozřejmě. Lizina teta totiž byla zároveň lesbička, poté, co se ale obrátila zpátky k bohu, se vše změnilo. Tedy alespoň do té doby, než zemřela.

Jak si tedy Liz vysvětluje skon své tety? Její pečovatelka, Lizina matka, jí podle všeho po uzdravení vnutila zpátky maso. To navíc bylo připravované v mikrovlnce. Nebýt toho, prý by tady Mari stále byla. Problém je v tom, že žádná studie nikdy nepotvrdila, že mikrovlnky způsobují rakovinu. Stejně tak je mnohem pravděpodobnější, že její teta rakovinu na pár měsíců potlačila, jak se občas díky péči doktorů podaří, ale ta se jí pak vrátila, protože je to zkrátka rakovina, a to už rakoviny dělají. Jinými slovy – ne, veganství vážně rakovinu neléčí a klidně si dál ohřívejte jídlo v mikrovlnkách.

Sdílejte článek
Štítky Amerika rakovina život youtuberka veganství rakovina veganství Mari Liz Johnson

Přečtěte si také