návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Sex a vztahy

ODHALENO: Tohle je počet schůzek, po kterých byste měla mít s klukem sex! Po kolika rande na to můžete vlítnout?

Morální zásady vám brání mít sex na prvním rande, společensky uznávaný standard je počkat do třetího rande, vaše babička by vám poradila mít sex až po svatbě, ale vy na něj máte chuť hned teď. Kolik schůzek máte ale reálně se sexem počkat, pokud chcete, aby z toho byl dlouhodobý vztah?
Vydáno: 14.05.2020, MilanR
Po kolika rande je dobré mít sex?
Autor: istock.com Po kolika rande je dobré mít sex?

V dnešní sexuálně otevřené společnosti, kdy už není ani korektní rozdělovat pohlaví pouze zastarale na mužské a ženské, už sex rozhodně není žádné tabu. O to překvapivější je, že lidé stále řeší, jak dlouho by s ním měli čekat, pokud s někým začínají randit. I když samozřejmě existují výjimky, obecně platí, že pokud se s někým vyspíte hned na prvním rande, dlouhodobý a pevný vztah si na těchto základech nejspíš nevybudujete. Pokud ale budete čekat příliš dlouho a hrát netykavku, toho druhého začnete nudit a odradíte ho s tím, že jste nejspíš frigidní.

Kdy?

Vypočítat správné načasování se může stát jako opravdový oříšek vyžadující snad kalkulačku a matematické dovednosti. Naštěstí tu však máme schopné vědce, kteří jsou schopni udělat studii na cokoliv. A opravdu. Ve výzkumu proběhlém na seznamovací stránce Match.com se ukázalo, že lidé, kteří počkali se sexem alespoň 5 schůzek, měli o 35 % vyšší šanci na dlouhodobý a pevný vztah. Páry byly šťastnější, spokojenější a stabilnější.

Proč?

Zdá se tedy, že čím déle sexuální půst vydržíte, tím lepší máte s partnerem vyhlídky do budoucnosti. Podle vědců za to může i fakt, že se muž musí o ženu více snažit a ukázat jí svoje nejlepší stránky. Ta se pak může podvědomě lépe rozhodnout, jestli zrovna tomuto muži jednou porodí děti.

Jak být sexuálním bohem?

ODHALENO: Chcete být sexuálním bohem? Stačí dělat v posteli tuhle jednoduchou věc

Co lidé dělají nejčastěji po sexu? 1

ODHALENO: 10 nejčastějších věcí, které lidé dělají po sexu. Co vede?

Článek je zařazen v: Sex , rande , první sex , studie

reklama