Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: 4 základní potřeby mužů a žen ve vztahu, ve kterých se vůbec neshodnou. Tyhle věci mají obě pohlaví úplně jinak!

Tohle jsou čtyři důkazy toho, že ženské a mužské myšlení už nemůže být rozdílnější.
Vydáno: 15.05.2018
Jaký je rozdíl v potřebách žena mužů ve vztahu?
Jaký je rozdíl v potřebách žena mužů ve vztahu? Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Asi každému by stačil necelý den v jednom pokoji se svou drahou polovičkou, aby zjistil, že ženy a muži rozhodně nepřemýšlejí stejně. Pokud navíc jeden nerozumí způsobu myšlení a potřebám toho druhého a snaží se jej navádět na ty vlastní, je téměř jisté, že to povede k prudké hádce a vzájemnému zranění citů. Je proto důležité, aby si ženy i muži uvědomili, že mezi oběma pohlavími existují rozdíly v chování i tužbách. My vám nabízíme čtyři základní, které by měl pochopit každý, kdo chce žít v idylickém vztahu s opačným pohlavím.

 

1. ON potřebuje být respektován, ONA milována

Pro ženy je to možná hodně šokující, ale muži se nikdy necítí doopravdy milováni, pokud nejsou respektováni. Na rozdíl od nich totiž ženy pocit, že jsou milovány, v menší, či větší míře potřebují vždy. Obecně mají tendence oceňovat spíše slova jako „Miluju tě“ nebo „Chybíš mi", zatímco muži obvykle upřednostňují sdělení jako „Jsem na tebe tak hrdá“.

 

2. ON potřebuje pravidelný sex, ONA potřebuje být na sex emocionálně naladěná

Některé ženy mají větší sexuální potřeby než jejich muž, obecně ale tíhnou k častějšímu sexu muži. Podle terapeuta Aarona Andersona je důležité, aby si ženy zapamatovaly, že muži s nimi chtějí mít intimní styk proto, aby vyjádřili, jak moc je milují, ne čistě kvůli sexu jako takovému. Ženy si také užívají sex, na rozdíl od mužů na něj ale nemají náladu pokaždé, když se naskytne příležitost. Na intimnosti musí být naladěné především emocionálně. Často nad sexem musí uvažovat dopředu, aby se dokázaly opravdu vzrušit. Muži by proto měli ženy na sex více navnazovat.

 

3. ON potřebuje společné aktivity, ONA každodenní konverzaci

Většina mužů nechápe, jak si ženy mohou užívat dlouhé sezení a mluvení. Chtějí se svými partnerkami také komunikovat, jen k tomuto účelu upřednostňují sdílení aktivit, nikoliv dlouhé povídání. Ženy oproti tomu potřebují se svým mužem mluvit každý den, a to hlavně prostřednictvím svých pocitů, ať už dobrých, špatných, veselých, nebo vážných. Jen tak dokážou pocítit skutečné spojení se svou polovičkou.
 

4. ON si potřebuje utříbit své myšlenky v sobě, ONA o nich potřebuje mluvit

Ženy jsou často raněny, když jejich partner odejde uprostřed společného hovoru, a muži občas nekontrolovaně vybuchnou, když na ně žena tlačí, aby učinili rychlé rozhodnutí. Muži přitom potřebují zpracovat sami v sobě, co vlastně cítí. Nejsou si jistí, co si o věcech myslí, dokud je dlouze nezváží. Muži proto často při hádce ustupují, aby si mohli promyslet své jednání dřív, než řeknou něco, co by ženě mohlo ublížit. Ženy oproti tomu někdy musí o svých myšlenkách mluvit, aby pochopily, co skutečně cítí. Své pocity hromadí v hlavě, dokud je nevyjádří slovně. Když pak jejich muž opustí rozhovor v jeho polovině, zkrátí tak její čas na to, aby mohla sdělit všechno, co potřebuje. A to ji dokáže naštvat i zranit.

Vážný vztah

ODHALENO: Tohle je 5 věcí, které se vám mohou stát ve vážném vztahu! Žádný pár vám to ale nepřizná

Co můžete dělat, jen když jste single?

ODHALENO: 11 věcí, které můžete dělat, jen když jste single. Tohle ve vztahu rozhodně nezažijete!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama